Všechny tři budovy domovů mládeže budou od 1.7. do 24.8.uzavřeny. Veškeré informace (včetně plateb) budou podávány od 25.8.2021.

Ubytovací kapacity všech tří budov jsou naplněny, pokud máte zájem být zařazeni mezi náhradníky o ubytování, zašlete Žádost o ubytování prostřednictvím našich webových stránek. Kontaktovat Vás budeme od 25.8.2021.

 Před nástupem do DM 31.8.2021 sledujte webové stránky s aktuálními informacemi ohledně testování studentek. 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pokud s testováním souhlasíte, předkládáme vám zde varianty, jak test absolvovat.

  1. Doporučená varianta: Studentky si zajistí testování na odběrové stanici v místě bydliště, po příjezdu do DM předloží potvrzení o negativním výsledku, které nesmí být starší, než 48.hod.
    Pozor, na odběrová místa se registrujte s dostatečným předstihem. Přehled odběrových míst najdete zde https://testovani.uzis.cz/Antigen
    Tuto variantu doporučujeme především z toho důvodu, že pokud bude při testování v DM výsledek testu pozitivní, je studentka povinna neprodleně opustit zařízení a jel by tak do DM zbytečně.
  2. Testování v DM pomocí antigenních testů při příjezdu. Žák je povinen nahlásit příjezd nejpozději den dopředu. V případě negativního testu DM vystaví studentce potvrzení o negativním výsledku a studentka se pak další 2 dny ve škole netestuje. V případě pozitivního výsledku vystaví DM studentce potvrzení o pozitivním výsledku a žák v co nejkratší možné době DM opouští.
    ! K testování se může studentka dostavit pouze tehdy, pokud nemá příznaky infekčního onemocnění.
  3. Studentka dorazí do DM až po návštěvě školy. Žák je povinen si ve škole vyžádat potvrzení o negativním výsledku testu a toto potvrzení při příchodu do DM předložit.
  4. V případě prodělaném onemocnění Covid-19 se studentka od datumu pozitivního testu PCR nemusí 90 dnů testovat. V den nástupu do DM je nutné předložit potvrzení s datumem testu.

Od 24.5.2021 jsou všechny ubytované přihlášeny ke stravě. Pokud zde nebudete přítomny, je potřeba si stravu odhlásit.


Vzhledem k nouzovému stavu preferujeme ve všech věcech komunikaci po e-mailu.

 DŮLEŽITÁ UPOZORNĚNÍ!!!

1. PROVOZNÍ PODMÍNKY DOMOVA MLÁDEŽE PO DOBU PLATNOSTI EPIDEMIOLOGICKÝCH OPATŘENÍ

• Vstup do Domova mládeže je povolen pouze ubytovaným studentkám, nikoliv rodičům, zákonným zástupcům nebo návštěvám. Vstup do Domova mládeže je povolen pouze v roušce splňující náležitosti nařízení epidemiologů.

• Každá studentka, která se chce ubytovat, musí mít dostatečný počet respirátorů a povinnost starat se o jejich čistotu a desinfekci. Studentka musí mít sáček na použité respirátory.

• Studentka je povinna dodržovat stanovená hygienická pravidla. Jejich opakované nedodržování je důvodem k ukončení pobytu studentky v Domově mládeže.

• Klubovna, PC klubovna a posilovna bude uzavřená.

Ve vychovatelně na dveřích bude vyvěšen návod, jak postupovat při desinfekci (vyvařování + žehlení) použitých plátěných roušek.

• Toalety jsou standardně vybaveny tekoucí pitnou vodou a mýdlem v dávkovači a dále desinfekčním prostředkem a papírovými ručníky na bezpečné osušení rukou.

• Na pokojích mají studentky k dispozici desinfekční prostředek a papírové ručníky.

• Jeden pokoj je vyčleněn pro izolaci studentky podezřelé z onemocnění. Domov mládeže bude kontaktovat hygienickou stanici a rodiče studentky a bude postupovat podle pokynů hygienické stanice.

 

2. RÁMCOVÁ PRAVIDLA PRO STRAVOVÁNÍ

• Školní jídelna bude v provozu pro celodenní stravování ubytovaných (snídaně, obědy, večeře)

• Pokrmy vydává zásadně personál kuchyně a to včetně příborů a pitného režimu.

• Roušku studentka odkládá pouze při samotné konzumaci jídla a pití.

• Před vstupem do jídelny si každá studentka umyje ruce a následně použije desinfekci.

 

PŘÍLOHA „čestné prohlášení

                 "ochrana zdraví"

 

Domov mládeže a školní jídelna,
Praha 2, Neklanova 32 a Praha 1, Husova 3 a Praha 8, Pobřežní 323

Domov mládeže zajišťuje ubytování a stravování pro žákyně středních škol, odborných učilišť a vyšších odborných škol. Ve zvláštních případech může nabídnout ubytování i žákyním druhého stupně základních škol.

 

 

 

Domov mládeže, Praha 2, Neklanova 32

Díky svému umístění nabízí klidné ubytování, ale také ideální výchozí bod k objevování Prahy. Domov mládeže se nachází v oblasti Nového města a je vzdálen asi minutu chůze od tramvajové zastávky Albertov. Jde o velice příjemnou lokalitu, ve které sídlí mimo jiné Přírodovědecká fakulta a Matematicko–fyzikální fakulta Univerzity Karlovy či Botanická zahrada. Blízko je také pravý břeh Vltavy s Rašínovým nábřežím. Do centra města se můžete dostat během pěti minut. Výhodou je i umístění nedaleko Vyšehradu. Jeho sady je možné využít k individuálním sportovním aktivitám. V pěším dosahu Domova mládeže sídlí také řada restaurací či obchodů. V bezprostřední blízkosti se nachází supermarket.

Celková kapacita Domova mládeže Neklanova je 99 lůžek a k dispozici jsou dvou až čtyřlůžkové pokoje. Většina z nich je vybavena televizorem, často také s možností využití lednice. Na pokojích se denně vytírá a udržuje pořádek. Součástí Domova mládeže je počítačová učebna s plochým televizorem, která je dívkám plně k dispozici, stejně tak i WI-FI připojení v celé budově. Volně přístupný televizor je rovněž v jídelně a ve společenské místnosti. Budova, v níž se ubytování nachází, je čtyřpatrová, se společným sociálním zařízením pro každé patro. Přímo v Domově mládeže se nachází jídelna, kde jsou každý den podávány snídaně, obědy a večeře. Dívkám je zde k dispozici mikrovlnná trouba. Ve volném čase je možné využívat nejen počítačovou učebnu, ale je zde i posilovna (nově zrekonstruovaná), piano, soukromá knihovna či samostatné studovny pro individuální školní přípravu. V budově se nachází též prádelna s pračkou a sušičkou. Během pobytu jsou pro dívky připravovány různorodé akce. Jde například o přednášky na různá témata, besedy s pražskou městskou policií z oddělení prevence, ukázky sebeobrany či tvořivé dílny.

Celková kapacita 99 lůžek

2, 3, 4 lůžkové pokoje

 

 

Domov mládeže, Praha 1, Husova 3 (pobočka)

Domov mládeže Husova je umístěn v malebné čtvrti Starého města pražského, poblíž Betlémského náměstí a přímo v jádru historického centra. Nedaleko jsou stanice metra Můstek a Staroměstská. Po pár minutách chůze se dostanete na Smetanovo nábřeží s krásným výhledem na Hradčany. V blízkosti Domova jsou nejznámější pražské pamětihodnosti – Národní divadlo, Karlův most, Staroměstské a Václavské náměstí s Národním muzeem nebo Prašná brána. V okolí je mnoho obchodů, restaurací a kaváren.

Celková kapacita budovy je čtyřicet lůžek a pokoje jsou dvoulůžkové, čtyřlůžkové a pětilůžkové. K dispozici je dívkám pračka a sušička, dále pak společná kuchyňka. Volný čas mohou dívky trávit ve společenských místnostech, které jsou vybaveny televizorem a DVD přehrávačem. Součástí domova je i počítačová učebna. Samozřejmostí je WI-FI připojení po celé budově. Je zde možnost využít i hudebních nástrojů (piano či kytaru). Výhodou jsou samostatné studovny, kde mohou dívky nerušeně pracovat či odpočívat.


Celková kapacita 40 lůžek

2, 4, 5 lůžkové pokoje 


Domov mládeže, Praha 8, Pobřežní 323/6 (pobočka) 

Domov mládeže najdete v centru, jen několik minut chůze od pražské čtvrti Staré Město, v dosahu všech hlavních městských atrakcí a nákupních zón. Domov mládeže je umístěn naproti stanice metra Florenc za pasáží Oasis. Z druhé strany se nachází hotel Hilton. Hlavní vlakové nádraží a ústřední autobusové nádraží v Praze je do 5 minut chůze pěšky.

V třípatrové budově Domova mládeže jsou k dispozici 2-lůžkové, 3-lůžkové a 4-lůžkové pokoje. Příslušenství (WC a koupelny se sprchovými kouty) jsou společné. Celková kapacita je 87 lůžek. Domov mládeže poskytuje ubytování studentkám středních škol, vyšších odborných škol a odborných učilišť. 
Přímo v Domově mládeže se nachází jídelna, která ubytovaným studentkám zajišťuje celodenní stravování. K dispozici je též mikrovlnná trouba. Ve volném čase studentky mohou využít nově zrekonstruovanou posilovnu. Samozřejmostí je WI-FI připojení po celé budově.


 

                                                                           
Celková kapacita 87 lůžek
                                                                        
2, 3, 4 lůžkové pokoje
Po předchozí domluvě je možná prohlídka všech budov Domova mládeže.

  

Ochrana osobních údajů:

kontaktní údaje pověřence: tedy Mgr. Eva Šmídová,

tel.:731 609 403, email: gdpr@bdo.cz  

 

Informace o zpracování OÚ jsou k dispozici v kanceláři hospodářsky Domova mládeže.

 

ŠABLONY II. - DM Neklanova