Pokud s testováním souhlasíte, předkládáme vám zde varianty, jak test absolvovat.

  1. Doporučená varianta: Studentky si zajistí testování na odběrové stanici v místě bydliště, po příjezdu do DM předloží potvrzení o negativním výsledku, které nesmí být starší, než 48.hod.
    Pozor, na odběrová místa se registrujte s dostatečným předstihem. Přehled odběrových míst najdete zde https://testovani.uzis.cz/Antigen
    Tuto variantu doporučujeme především z toho důvodu, že pokud bude při testování v DM výsledek testu pozitivní, je studentka povinna neprodleně opustit zařízení a jel by tak do DM zbytečně.
  2. Testování v DM pomocí antigenních testů při příjezdu. Žák je povinen nahlásit příjezd nejpozději den dopředu. V případě negativního testu DM vystaví studentce potvrzení o negativním výsledku a studentka se pak další 2 dny ve škole netestuje. V případě pozitivního výsledku vystaví DM studentce potvrzení o pozitivním výsledku a žák v co nejkratší možné době DM opouští.
    ! K testování se může studentka dostavit pouze tehdy, pokud nemá příznaky infekčního onemocnění.
  3. Studentka dorazí do DM až po návštěvě školy. Žák je povinen si ve škole vyžádat potvrzení o negativním výsledku testu a toto potvrzení při příchodu do DM předložit.
  4. V případě prodělaném onemocnění Covid-19 se studentka od datumu pozitivního testu PCR nemusí 90 dnů testovat. V den nástupu do DM je nutné předložit potvrzení s datumem testu.

Od 24.5.2021 jsou všechny ubytované přihlášeny ke stravě. Pokud zde nebudete přítomny, je potřeba si stravu odhlásit.


Vzhledem k nouzovému stavu preferujeme ve všech věcech komunikaci po e-mailu.

 DŮLEŽITÁ UPOZORNĚNÍ!!!

1. PROVOZNÍ PODMÍNKY DOMOVA MLÁDEŽE PO DOBU PLATNOSTI EPIDEMIOLOGICKÝCH OPATŘENÍ

• Vstup do Domova mládeže je povolen pouze ubytovaným studentkám, nikoliv rodičům, zákonným zástupcům nebo návštěvám. Vstup do Domova mládeže je povolen pouze v roušce splňující náležitosti nařízení epidemiologů.

• Každá studentka, která se chce ubytovat, musí mít dostatečný počet respirátorů a povinnost starat se o jejich čistotu a desinfekci. Studentka musí mít sáček na použité respirátory.

• Studentka je povinna dodržovat stanovená hygienická pravidla. Jejich opakované nedodržování je důvodem k ukončení pobytu studentky v Domově mládeže.

• Klubovna, PC klubovna a posilovna bude uzavřená.

Ve vychovatelně na dveřích bude vyvěšen návod, jak postupovat při desinfekci (vyvařování + žehlení) použitých plátěných roušek.

• Toalety jsou standardně vybaveny tekoucí pitnou vodou a mýdlem v dávkovači a dále desinfekčním prostředkem a papírovými ručníky na bezpečné osušení rukou.

• Na pokojích mají studentky k dispozici desinfekční prostředek a papírové ručníky.

• Jeden pokoj je vyčleněn pro izolaci studentky podezřelé z onemocnění. Domov mládeže bude kontaktovat hygienickou stanici a rodiče studentky a bude postupovat podle pokynů hygienické stanice.

 

2. RÁMCOVÁ PRAVIDLA PRO STRAVOVÁNÍ

• Školní jídelna bude v provozu pro celodenní stravování ubytovaných (snídaně, obědy, večeře)

• Pokrmy vydává zásadně personál kuchyně a to včetně příborů a pitného režimu.

• Roušku studentka odkládá pouze při samotné konzumaci jídla a pití.

• Před vstupem do jídelny si každá studentka umyje ruce a následně použije desinfekci.

 

PŘÍLOHA „čestné prohlášení

                 "ochrana zdraví"

 

Domov mládeže a školní jídelna,
Praha 2, Neklanova 32 a Praha 1, Husova 3 a Praha 8, Pobřežní 323

Domov mládeže zajišťuje ubytování a stravování pro žákyně středních škol, odborných učilišť a vyšších odborných škol. Ve zvláštních případech může nabídnout ubytování i žákyním druhého stupně základních škol.

 

 

 

Domov mládeže, Praha 2, Neklanova 32

Díky svému umístění nabízí klidné ubytování, ale také ideální výchozí bod k objevování Prahy. Domov mládeže se nachází v oblasti Nového města a je vzdálen asi minutu chůze od tramvajové zastávky Albertov. Jde o velice příjemnou lokalitu, ve které sídlí mimo jiné Přírodovědecká fakulta a Matematicko–fyzikální fakulta Univerzity Karlovy či Botanická zahrada. Blízko je také pravý břeh Vltavy s Rašínovým nábřežím. Do centra města se můžete dostat během pěti minut. Výhodou je i umístění nedaleko Vyšehradu. Jeho sady je možné využít k individuálním sportovním aktivitám. V pěším dosahu Domova mládeže sídlí také řada restaurací či obchodů. V bezprostřední blízkosti se nachází supermarket.

Celková kapacita Domova mládeže Neklanova je 99 lůžek a k dispozici jsou dvou až čtyřlůžkové pokoje. Většina z nich je vybavena televizorem, často také s možností využití lednice. Na pokojích se denně vytírá a udržuje pořádek. Součástí Domova mládeže je počítačová učebna s plochým televizorem, která je dívkám plně k dispozici, stejně tak i WI-FI připojení v celé budově. Volně přístupný televizor je rovněž v jídelně a ve společenské místnosti. Budova, v níž se ubytování nachází, je čtyřpatrová, se společným sociálním zařízením pro každé patro. Přímo v Domově mládeže se nachází jídelna, kde jsou každý den podávány snídaně, obědy a večeře. Dívkám je zde k dispozici mikrovlnná trouba. Ve volném čase je možné využívat nejen počítačovou učebnu, ale je zde i posilovna (nově zrekonstruovaná), piano, soukromá knihovna či samostatné studovny pro individuální školní přípravu. V budově se nachází též prádelna s pračkou a sušičkou. Během pobytu jsou pro dívky připravovány různorodé akce. Jde například o přednášky na různá témata, besedy s pražskou městskou policií z oddělení prevence, ukázky sebeobrany či tvořivé dílny.

Celková kapacita 99 lůžek

2, 3, 4 lůžkové pokoje

 

 

Domov mládeže, Praha 1, Husova 3 (pobočka)

Domov mládeže Husova je umístěn v malebné čtvrti Starého města pražského, poblíž Betlémského náměstí a přímo v jádru historického centra. Nedaleko jsou stanice metra Můstek a Staroměstská. Po pár minutách chůze se dostanete na Smetanovo nábřeží s krásným výhledem na Hradčany. V blízkosti Domova jsou nejznámější pražské pamětihodnosti – Národní divadlo, Karlův most, Staroměstské a Václavské náměstí s Národním muzeem nebo Prašná brána. V okolí je mnoho obchodů, restaurací a kaváren.

Celková kapacita budovy je čtyřicet lůžek a pokoje jsou dvoulůžkové, čtyřlůžkové a pětilůžkové. K dispozici je dívkám pračka a sušička, dále pak společná kuchyňka. Volný čas mohou dívky trávit ve společenských místnostech, které jsou vybaveny televizorem a DVD přehrávačem. Součástí domova je i počítačová učebna. Samozřejmostí je WI-FI připojení po celé budově. Je zde možnost využít i hudebních nástrojů (piano či kytaru). Výhodou jsou samostatné studovny, kde mohou dívky nerušeně pracovat či odpočívat.


Celková kapacita 40 lůžek

2, 4, 5 lůžkové pokoje 


Domov mládeže, Praha 8, Pobřežní 323/6 (pobočka) 

Domov mládeže najdete v centru, jen několik minut chůze od pražské čtvrti Staré Město, v dosahu všech hlavních městských atrakcí a nákupních zón. Domov mládeže je umístěn naproti stanice metra Florenc za pasáží Oasis. Z druhé strany se nachází hotel Hilton. Hlavní vlakové nádraží a ústřední autobusové nádraží v Praze je do 5 minut chůze pěšky.

V třípatrové budově Domova mládeže jsou k dispozici 2-lůžkové, 3-lůžkové a 4-lůžkové pokoje. Příslušenství (WC a koupelny se sprchovými kouty) jsou společné. Celková kapacita je 87 lůžek. Domov mládeže poskytuje ubytování studentkám středních škol, vyšších odborných škol a odborných učilišť. 
Přímo v Domově mládeže se nachází jídelna, která ubytovaným studentkám zajišťuje celodenní stravování. K dispozici je též mikrovlnná trouba. Ve volném čase studentky mohou využít nově zrekonstruovanou posilovnu. Samozřejmostí je WI-FI připojení po celé budově.


 

                                                                           
Celková kapacita 87 lůžek
                                                                        
2, 3, 4 lůžkové pokoje
Po předchozí domluvě je možná prohlídka všech budov Domova mládeže.

  

Ochrana osobních údajů:

kontaktní údaje pověřence: tedy Mgr. Eva Šmídová,

tel.:731 609 403, email: gdpr@bdo.cz  

 

Informace o zpracování OÚ jsou k dispozici v kanceláři hospodářsky Domova mládeže.

 

ŠABLONY II. - DM Neklanova